Historie

Poděbradský pivovar se nachází v historické budově u řeky Labe, v lázeňském městě Poděbrady. Zde má svoji tradici již od roku 1502.

Příběh pivovaru

Pivo se zde vařilo již od roku 1502 až do roku 1950. Osud pivovaru je pak neznámý, ale pivovar se dostal do dezolátního stavu a v něm zůstal až do roku 1995, kdy jej koupili manželé Olga a Ludwig Gebauerovi. Od té doby prošel pivovar a přilehlé budovy generální rekonstrukcí, díky které zde vznikla restaurace, byty, diskotéka a obchodní jednotky. Ke znovuobnovení značky došlo roku 2013, ale první vaření piva v Poděbradském Pivovaru zde začalo probíhat až od roku 2017. Od té doby Poděbradský Pivovar vdechl nový život svému pivu Poděbradský Zdroj, který má ve své stálé nabídce piva 11, 12, 14, IPA a ALE a to jak na čepu, tak ve skle či v PET lahvi. Pro fajnšmekry a nejen pro ně připravuje neustále nové a neobvyklé pivní speciály, které zákazníci můžou ochutnat pouze po omezenou dobu. Poděbradský pivovar přesáhl hranice Poděbrad a prodává se tak ve více jak padesátce restaurací, obchodů a pivoték.

dokumentStaré logo Poděbradský Zdroj

Poděbradský pivovar

se rozkládá na ploše více než 1500 m2 a vaří se zde pivo v 15 tancích. Začátkem roku 2021 došlo ke zvětšení pivovaru a k probourání se do historických ležákových sklepů z roku 1502. Poděbradský pivovar těží vodu z vlastní studny, která tak dodává pivu jedinečnou a nezaměnitelnou chuť.

sledujte nás

Jsme na Facebooku a Instagramu. Naleznete zde důležité novinky i zákulisí z naší kuchyně. Sdílejte vaše fotky s hashtagem #PodebradskyZdroj .

Facebook Instagram